Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 VOLÁK Patrik D.OLOMOUC  CZE 
2 WALLER Jonáš SC PRAHA  CZE 
3 WALLER Adam SC PRAHA  CZE 
4 SEJKORA Adam SC PRAHA  CZE 
5 OSTALSKIY Ivan LOKO K.VARY  CZE 
6 GAISLER Vojtěch LOKO TEPLICE  CZE 
7 MATERNA Jakub RIEGEL PRAHA  CZE 
8 GAISLER Jan LOKO TEPLICE  CZE 
9 KORSELT Filip 1.FC BĚLÁ  CZE 
10 BRYKNAR Patrik 1.FC BĚLÁ  CZE 
11 HREK Ignat 11  USK PRAHA  CZE 
12 VONDRÁŠEK Vojtěch 13  USK PRAHA  CZE 
13 HRADECKÝ Hynek 14  SC PRAHA  CZE 
14 HOLUŠA Matyáš 15  USK PRAHA  CZE 
15 BÓR Karel 16  ŠERM LIBEREC  CZE 
16 TRNKA Ondřej 17  SL.LITOMĚŘICE  CZE 
17 MATUŠKA Lukáš 17  LOKO K.VARY  CZE 
18 MCGUINNESS Edward 17  D.PRAHA  CZE 
19 SKALA Tadeáš 21  D.PRAHA  CZE 
20 PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš 21  D.PRAHA  CZE 
21 KROGNER Václav 24  LOKO TEPLICE  CZE 
22 KOSTEČKA Matyáš 24  SL.LITOMĚŘICE  CZE 
23 HAVLÍN Jakub 27  SC PRAHA  CZE 
24 PAVLÍČEK Štěpán 29  S.S.UH.HRAD.  CZE 
25 TICHÝ Josef 31  SL.LITOMĚŘICE  CZE 
26 VRÁBLÍK Milan 31  LOKO PLZEŇ  CZE 
27 DOLEJŠ Viktor 33  ŠERM LIBEREC  CZE 
28 SVOBODA Jakub 33  SC PRAHA  CZE 
29 DOBIÁŠ Petr 36  USK PRAHA  CZE 
30 PAVLÍČEK Martin 36  S.S.UH.HRAD.  CZE 
31 KOŠŤÁL Kryštof 38  SC PRAHA  CZE 
32 ŠŤASTNÝ Jan 40  SL.LITOMĚŘICE  CZE 
33 JIRUŠKA Matěj 41  LOKO K.VARY  CZE 
34 KADEŘÁBEK Filip 45  LOKO TEPLICE  CZE 
35 SKALA Ondřej 45  SC PRAHA  CZE 
36 HRTÁNEK Patrik 50  SC PRAHA  CZE 
37 ŠPINAR Herbert 50  SC PRAHA  CZE 
38 FLÉGL Martin 50  SC PRAHA  CZE 
39 VOJÁČEK Kryštof 50  ŠERM LIBEREC  CZE 
40 RŮŽIČKA Matyáš 50  SL.LITOMĚŘICE  CZE 
41 RZOUNEK Kristian 58  LOKO K.VARY  CZE 
42 CHRISTIE Matteo 58  LOKO PLZEŇ  CZE 
43 SKALA Šimon 60  SC PRAHA  CZE 
44 ZETHNER Adam 60  USK PRAHA  CZE 
45 VEJTASA Maxmilián 65  SC PRAHA  CZE 
46 TIKAL René 65  SC PRAHA  CZE 
47 RAČKOVIČ Jakub 65  LOKO TEPLICE  CZE 
48 HOLAJ Matěj 65  LOKO TEPLICE  CZE 
49 VONDRÁŠEK Matěj 81  USK PRAHA  CZE 
50 KRACMAN Tomáš   1.FC BĚLÁ  CZE 
51 POS Theo   CENTRAL LONDON  ENG 
52 HRADSKÝ Jakub   1.FC BĚLÁ  CZE 
53 SOKOLOV Sevastyan   SC PRAHA  CZE 
54 KUTZERA Konstantin   FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
55 ADDO-DJAN Teodor   S.DEJVICE  CZE 
56 KUCHAŘ Matěj   SC PRAHA  CZE 
57 KOPECKÝ Bartoloměj   USK PRAHA  CZE 
58 KOUREK Vojtěch   SC PRAHA  CZE 
59 SIROTEK Jakub   SC PRAHA  CZE 
60 HLADŮVKA Filip   SC PRAHA  CZE 
61 EVERS Luca   FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER 
62 KUKAŇ Jakub   LOKO TEPLICE  CZE 
63 POSPÍŠIL Matěj   S.DEJVICE  CZE 
64 DROBCZYK Franciszek   PIAST GLIWICZ  POL 
65 KROMM Lukas   FC-BERLIN SÜDWEST  GER 
66 ALBRECHT Anton   FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
67 FRIEDRICH Nils   FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER 
68 PETERSEN Ole   EINHEIT ALTENBURG  GER 
69 WEBER Korbinian   MEDIZIN BAUTZEN  GER 
70 BEAUTYMAN Cador   KNIGHTSBRIDGE FC  GBR 
71 MATUŠKA Martin   LOKO K.VARY  CZE 
72 ŠTRBA Jakub   FC KARLÍN  CZE 
73 NETROUFAL Marek   SC PRAHA  CZE 
74 WOJCIECHOWSKI Szymon   RADOMSKO  POL 
75 KARNAGEL Leopold   TV MARKKLEEBERG  GER 
76 BĚLAŠKA Lukáš   SC PRAHA  CZE 
77 GUSTA Seweryn   PIAST GLIWICZ  POL 
78 FECHNER Oskar   UKS ATLAS  POL 
79 DUCHEČEK Tomáš   SC PRAHA  CZE 
80 SPREMBERG Paul   TV MARKKLEEBERG  GER 
81 RÖSELER Felix   FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
82 GIANNOLO Valerio   FRANKFURTER TV 1860  GER 
83 GEBHARDT Tobias   MEDIZIN BAUTZEN  GER 
84 ADAM Jan   SL.LITOMĚŘICE  CZE 
85 MALÝ Vojtěch   1.FC BĚLÁ  CZE 
86 VON SONNTAG Julius   FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
87 ABED Hassan   AL NAHDHA CLUB  KSA 
88 LINHART Lukáš   SC PRAHA  CZE 
89 HORNÝ Matyáš   USK PRAHA  CZE 
90 WALKOWIAK Szymon   AZS AWF WROCLAW  POL 
91 KETLER-VÁRKONYI Róbert   OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA  HUN 
92 DAMBUK Timo   FECHTCLUB BISCHOFSWERDA  GER 
93 SOUČEK David   LOKO TEPLICE  CZE 
94 NOVÁK Jakub   SC PRAHA  CZE 
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KUCHAŘ Matěj
SC PRAHA / CZE
1 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 17 +10
VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
2 D4 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 11 +18
ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
3 D4 D1 V5 V5 V5 V5 4 0.67 25 18 +7
SVOBODA Jakub
SC PRAHA / CZE
4 D0 D2 D0 D0 V5 D2 1 0.17 9 29 -20
EVERS Luca
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
5 D3 D1 D3 V5 V5 D0 2 0.33 17 21 -4
DOBIÁŠ Petr
USK PRAHA / CZE
6 D1 D0 D1 D4 D1 D0 0 0.00 7 30 -23
MALÝ Vojtěch
1.FC BĚLÁ / CZE
7 V5 D2 D4 V5 V5 V5 4 0.67 26 14 +12
Referee(s):
VINCENCOVÁ Ester
SC PRAHA / CZE

Pool #2
On strip 2  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
WALLER Jonáš
SC PRAHA / CZE
1 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 19 +7
POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
2 D4 D4 V5 V5 V5 V5 4 0.67 28 12 +16
ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
LINHART Lukáš
SC PRAHA / CZE
4 D2 D0 D1 D3 V5 D4 1 0.17 15 29 -14
DOLEJŠ Viktor
ŠERM LIBEREC / CZE
5 D1 D0 D0 V5 V5 D4 2 0.33 15 27 -12
PAVLÍČEK Martin
S.S.UH.HRAD. / CZE
6 D4 D2 D2 D4 D4 D2 0 0.00 18 30 -12
GIANNOLO Valerio
FRANKFURTER TV 1860 / GER
7 D3 D0 D2 V5 V5 V5 3 0.50 20 25 -5
Referee(s):
BODÓ Jiří
SL.LITOMĚŘICE / CZE

Pool #3
On strip 3  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KOŠŤÁL Kryštof
SC PRAHA / CZE
1 D0 D2 D1 D1 D2 D1 0 0.00 7 30 -23
KUTZERA Konstantin
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
2 V5 D4 D2 V5 V5 D2 3 0.50 23 18 +5
KUKAŇ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
3 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 19 +8
WALLER Adam
SC PRAHA / CZE
4 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 0.83 29 17 +12
ADAM Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
5 V5 D3 D2 D3 V5 D1 2 0.33 19 22 -3
VRÁBLÍK Milan
LOKO PLZEŇ / CZE
6 V5 D0 D2 D2 D1 D1 1 0.17 11 27 -16
KETLER-VÁRKONYI Róbert
OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA / HUN
7 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.83 29 12 +17
Referee(s):
ERNEÉ Jan
SC PRAHA / CZE

Pool #4
On strip 4  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SEJKORA Adam
SC PRAHA / CZE
1 V5 D3 V5 V5 V5 D0 4 0.67 23 18 +5
JIRUŠKA Matěj
LOKO K.VARY / CZE
2 D1 D1 D3 V5 D4 D3 1 0.17 17 25 -8
POSPÍŠIL Matěj
S.DEJVICE / CZE
3 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 11 +16
SOKOLOV Sevastyan
SC PRAHA / CZE
4 D3 V5 D1 D4 D4 D1 1 0.17 18 28 -10
TICHÝ Josef
SL.LITOMĚŘICE / CZE
5 D3 D0 D0 V5 V5 D0 2 0.33 13 28 -15
RÖSELER Felix
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
6 D1 V5 D1 V5 D4 D1 2 0.33 17 28 -11
WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
Referee(s):
JURÁK František
ŠERM LIBEREC / CZE

Pool #5
On strip 5  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KOUREK Vojtěch
SC PRAHA / CZE
1 D3 V5 D1 D3 D2 D2 1 0.17 16 26 -10
OSTALSKIY Ivan
LOKO K.VARY / CZE
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 13 +17
HOLAJ Matěj
LOKO TEPLICE / CZE
3 D1 D4 V4 D3 V5 V4 3 0.50 21 22 -1
DUCHEČEK Tomáš
SC PRAHA / CZE
4 V5 D0 D2 D3 D4 D3 1 0.17 17 25 -8
ŠŤASTNÝ Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
5 V5 D2 V5 V5 D0 D2 3 0.50 19 24 -5
PAVLÍČEK Štěpán
S.S.UH.HRAD. / CZE
6 V5 D3 D2 V5 V5 D4 3 0.50 24 21 +3
GEBHARDT Tobias
MEDIZIN BAUTZEN / GER
7 V5 D1 D3 V5 V5 V5 4 0.67 24 20 +4
Referee(s):
KUČERA Jan
LOKO K.VARY / CZE
LÁTAL Martin
S.ŠTERNBERK / CZE

Pool #6
On strip 6  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SKALA Ondřej
SC PRAHA / CZE
1 D1 D3 D1 D0 D2 D2 0 0.00 9 30 -21
SPREMBERG Paul
TV MARKKLEEBERG / GER
2 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.83 29 13 +16
HORNÝ Matyáš
USK PRAHA / CZE
3 V5 D4 D3 D2 D2 V5 2 0.33 21 27 -6
HAVLÍN Jakub
SC PRAHA / CZE
4 V5 D1 V5 D2 D1 D2 2 0.33 16 24 -8
HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
5 V5 V5 V5 V5 D4 D3 4 0.67 27 18 +9
DROBCZYK Franciszek
PIAST GLIWICZ / POL
6 V5 D2 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 16 +11
GAISLER Vojtěch
LOKO TEPLICE / CZE
7 V5 D0 D4 V5 V5 D2 3 0.50 21 22 -1
Referee(s):
KULT Pavel
SC PRAHA / CZE

Pool #7
On strip 7  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
HRTÁNEK Patrik
SC PRAHA / CZE
1 D3 D1 D2 D3 D2 D1 0 0.00 12 29 -17
MATERNA Jakub
RIEGEL PRAHA / CZE
2 V5 V3 D3 V4 V1 D3 4 0.67 19 17 +2
FECHNER Oskar
UKS ATLAS / POL
3 V5 D1 D0 V5 D4 D4 2 0.33 19 22 -3
SIROTEK Jakub
SC PRAHA / CZE
4 V5 V5 V5 V5 V5 D4 5 0.83 29 17 +12
KROGNER Václav
LOKO TEPLICE / CZE
5 V4 D3 D3 D3 V5 D4 2 0.33 22 23 -1
VON SONNTAG Julius
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
6 V5 D0 V5 D4 D1 D4 2 0.33 19 22 -3
KOPECKÝ Bartoloměj
USK PRAHA / CZE
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 20 +10
Referee(s):
SALZER Jiří
SC PRAHA / CZE

Pool #8
On strip 8  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
HLADŮVKA Filip
SC PRAHA / CZE
1 D3 D1 D1 D3 D1 0 0.00 9 25 -16
ŠPINAR Herbert
SC PRAHA / CZE
2 V5 D1 V5 V5 D1 3 0.60 17 18 -1
GAISLER Jan
LOKO TEPLICE / CZE
3 V5 V5 D3 D4 V5 3 0.60 22 16 +6
KOSTEČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
4 V5 D2 V5 D1 D2 2 0.40 15 19 -4
KARNAGEL Leopold
TV MARKKLEEBERG / GER
5 V5 D3 V5 V5 D4 3 0.60 22 18 +4
KRACMAN Tomáš
1.FC BĚLÁ / CZE
6 V5 V5 D4 V5 V5 4 0.80 24 13 +11
Referee(s):
VALC Jiří
1.FC BĚLÁ / CZE

Pool #9
On strip 9  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KADEŘÁBEK Filip
LOKO TEPLICE / CZE
1 V5 V5 D1 D0 D0 D1 2 0.33 12 26 -14
NOVÁK Jakub
SC PRAHA / CZE
2 D2 D4 D2 D3 D0 D1 0 0.00 12 30 -18
VONDRÁŠEK Matěj
USK PRAHA / CZE
3 D4 V5 D1 D1 D3 D1 1 0.17 15 29 -14
KROMM Lukas
FC-BERLIN SÜDWEST / GER
4 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 0.83 28 13 +15
PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš
D.PRAHA / CZE
5 V5 V5 V5 D3 D3 D4 3 0.50 25 19 +6
GUSTA Seweryn
PIAST GLIWICZ / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
KORSELT Filip
1.FC BĚLÁ / CZE
7 V5 V5 V5 D1 V5 D1 4 0.67 22 17 +5
Referee(s):
EBERET Ferdinand
TV MARKKLEEBERG / GER
SYŘIŠTĚ Jiří
ŠERM LIBEREC / CZE

Pool #10
On strip 10  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
BĚLAŠKA Lukáš
SC PRAHA / CZE
1 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.80 22 14 +8
FLÉGL Martin
SC PRAHA / CZE
2 V5 D2 D4 D3 V5 2 0.40 19 20 -1
BRYKNAR Patrik
1.FC BĚLÁ / CZE
3 D3 V5 V5 D1 V5 3 0.60 19 19 0
SKALA Tadeáš
D.PRAHA / CZE
4 D3 V5 D4 D1 V5 2 0.40 18 20 -2
ALBRECHT Anton
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
5 D3 V5 V5 V5 V5 4 0.80 23 11 +12
RAČKOVIČ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
6 D0 D3 D3 D1 D1 0 0.00 8 25 -17
Referee(s):
SALAČ Vojtěch
SL.LITOMĚŘICE / CZE

Pool #11
On strip 11  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
TIKAL René
SC PRAHA / CZE
1 V5 D4 V5 D1 D3 D0 2 0.33 18 25 -7
FRIEDRICH Nils
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
2 D1 V5 V5 D1 V5 D1 3 0.50 18 23 -5
SOUČEK David
LOKO TEPLICE / CZE
3 V5 D0 D1 D0 D4 D1 1 0.17 11 29 -18
VOJÁČEK Kryštof
ŠERM LIBEREC / CZE
4 D4 D4 V5 D0 D0 D1 1 0.17 14 26 -12
WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 4 +26
HREK Ignat
USK PRAHA / CZE
6 V5 D4 V5 V5 D2 V5 4 0.67 26 21 +5
MCGUINNESS Edward
D.PRAHA / CZE
7 V5 V5 V5 V5 D0 D4 4 0.67 24 13 +11
Referee(s):
CLARK Oskar
LOKO TEPLICE / CZE

Pool #12
On strip 12  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
VEJTASA Maxmilián
SC PRAHA / CZE
1 D0 D4 D1 V5 D1 1 0.20 11 23 -12
NETROUFAL Marek
SC PRAHA / CZE
2 V5 D3 D1 D2 D0 1 0.20 11 20 -9
VONDRÁŠEK Vojtěch
USK PRAHA / CZE
3 V5 V5 D4 D2 D1 2 0.40 17 22 -5
MATUŠKA Lukáš
LOKO K.VARY / CZE
4 V5 V5 V5 V5 D2 4 0.80 22 14 +8
RŮŽIČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
5 D3 V5 V5 D3 D0 2 0.40 16 19 -3
PETERSEN Ole
EINHEIT ALTENBURG / GER
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 4 +21
Referee(s):
FORMÁNEK Matěj
LOKO TEPLICE / CZE

Pool #13
On strip 13  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
ŠTRBA Jakub
FC KARLÍN / CZE
1 V5 V5 D3 V5 V5 4 0.80 23 8 +15
WEBER Korbinian
MEDIZIN BAUTZEN / GER
2 D2 V5 D0 V5 D2 2 0.40 14 18 -4
ZETHNER Adam
USK PRAHA / CZE
3 D0 D2 D2 V5 V5 2 0.40 14 21 -7
HRADECKÝ Hynek
SC PRAHA / CZE
4 V4 V5 V5 V5 V5 5 1.00 24 11 +13
RZOUNEK Kristian
LOKO K.VARY / CZE
5 D1 D1 D3 D4 D1 0 0.00 10 25 -15
TRNKA Ondřej
SL.LITOMĚŘICE / CZE
6 D1 V5 D3 D2 V5 2 0.40 16 18 -2
Referee(s):
REISS Daniel
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
ŠILHÁN Jindřich
ŠERM LIBEREC / CZE

Pool #14
On strip 14  at 9:00 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
BÓR Karel
ŠERM LIBEREC / CZE
1 V5 V5 D4 D3 V5 V5 4 0.67 27 21 +6
CHRISTIE Matteo
LOKO PLZEŇ / CZE
2 D1 D2 D0 D4 V5 D2 1 0.17 14 25 -11
MATUŠKA Martin
LOKO K.VARY / CZE
3 D4 V5 D2 V5 V5 V5 4 0.67 26 19 +7
BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
DAMBUK Timo
FECHTCLUB BISCHOFSWERDA / GER
5 V5 V5 D3 D1 V5 V5 4 0.67 24 23 +1
SKALA Šimon
SC PRAHA / CZE
6 D2 D0 D0 D0 D4 D2 0 0.00 8 30 -22
HOLUŠA Matyáš
USK PRAHA / CZE
7 D4 V5 D4 D0 D2 V5 2 0.33 20 24 -4
Referee(s):
SMRČEK Šimon
LOKO PLZEŇ / CZE

Round #2 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 WOJCIECHOWSKI Szymon   RADOMSKO  POL  1.00  30  +26  Advanced
2T BEAUTYMAN Cador   KNIGHTSBRIDGE FC  GBR  1.00  30  +23  Advanced
2T WALKOWIAK Szymon   AZS AWF WROCLAW  POL  1.00  30  +23  Advanced
4 PETERSEN Ole   EINHEIT ALTENBURG  GER  1.00  25  +21  Advanced
5T ADDO-DJAN Teodor   S.DEJVICE  CZE  1.00  30  10  +20  Advanced
5T GUSTA Seweryn   PIAST GLIWICZ  POL  1.00  30  10  +20  Advanced
7 OSTALSKIY Ivan LOKO K.VARY  CZE  1.00  30  13  +17  Advanced
8 HRADECKÝ Hynek 14  SC PRAHA  CZE  1.00  24  11  +13  Advanced
9 KOPECKÝ Bartoloměj   USK PRAHA  CZE  1.00  30  20  +10  Advanced
10 VOLÁK Patrik D.OLOMOUC  CZE  0.83  29  11  +18  Advanced
11 KETLER-VÁRKONYI Róbert   OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA  HUN  0.83  29  12  +17  Advanced
12 SPREMBERG Paul   TV MARKKLEEBERG  GER  0.83  29  13  +16  Advanced
13 POSPÍŠIL Matěj   S.DEJVICE  CZE  0.83  27  11  +16  Advanced
14 KROMM Lukas   FC-BERLIN SÜDWEST  GER  0.83  28  13  +15  Advanced
15T WALLER Adam SC PRAHA  CZE  0.83  29  17  +12  Advanced
15T SIROTEK Jakub   SC PRAHA  CZE  0.83  29  17  +12  Advanced
17 DROBCZYK Franciszek   PIAST GLIWICZ  POL  0.83  27  16  +11  Advanced
18 KUCHAŘ Matěj   SC PRAHA  CZE  0.83  27  17  +10  Advanced
19 KUKAŇ Jakub   LOKO TEPLICE  CZE  0.83  27  19  +8  Advanced
20 WALLER Jonáš SC PRAHA  CZE  0.83  26  19  +7  Advanced
21 ŠTRBA Jakub   FC KARLÍN  CZE  0.80  23  +15  Advanced
22 ALBRECHT Anton   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.80  23  11  +12  Advanced
23 KRACMAN Tomáš   1.FC BĚLÁ  CZE  0.80  24  13  +11  Advanced
24T BĚLAŠKA Lukáš   SC PRAHA  CZE  0.80  22  14  +8  Advanced
24T MATUŠKA Lukáš 17  LOKO K.VARY  CZE  0.80  22  14  +8  Advanced
26 POS Theo   CENTRAL LONDON  ENG  0.67  28  12  +16  Advanced
27 MALÝ Vojtěch   1.FC BĚLÁ  CZE  0.67  26  14  +12  Advanced
28 MCGUINNESS Edward 17  D.PRAHA  CZE  0.67  24  13  +11  Advanced
29 HRADSKÝ Jakub   1.FC BĚLÁ  CZE  0.67  27  18  +9  Advanced
30 MATUŠKA Martin   LOKO K.VARY  CZE  0.67  26  19  +7  Advanced
31 ABED Hassan   AL NAHDHA CLUB  KSA  0.67  25  18  +7  Advanced
32 BÓR Karel 16  ŠERM LIBEREC  CZE  0.67  27  21  +6  Advanced
33 HREK Ignat 11  USK PRAHA  CZE  0.67  26  21  +5  Advanced
34 SEJKORA Adam SC PRAHA  CZE  0.67  23  18  +5  Advanced
35 KORSELT Filip 1.FC BĚLÁ  CZE  0.67  22  17  +5  Advanced
36 GEBHARDT Tobias   MEDIZIN BAUTZEN  GER  0.67  24  20  +4  Advanced
37 MATERNA Jakub RIEGEL PRAHA  CZE  0.67  19  17  +2  Advanced
38 DAMBUK Timo   FECHTCLUB BISCHOFSWERDA  GER  0.67  24  23  +1  Advanced
39 GAISLER Jan LOKO TEPLICE  CZE  0.60  22  16  +6  Advanced
40 KARNAGEL Leopold   TV MARKKLEEBERG  GER  0.60  22  18  +4  Advanced
41 BRYKNAR Patrik 1.FC BĚLÁ  CZE  0.60  19  19  Advanced
42 ŠPINAR Herbert 50  SC PRAHA  CZE  0.60  17  18  -1  Advanced
43 PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš 21  D.PRAHA  CZE  0.50  25  19  +6  Advanced
44 KUTZERA Konstantin   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.50  23  18  +5  Advanced
45 PAVLÍČEK Štěpán 29  S.S.UH.HRAD.  CZE  0.50  24  21  +3  Advanced
46T GAISLER Vojtěch LOKO TEPLICE  CZE  0.50  21  22  -1  Advanced
46T HOLAJ Matěj 65  LOKO TEPLICE  CZE  0.50  21  22  -1  Advanced
48 GIANNOLO Valerio   FRANKFURTER TV 1860  GER  0.50  20  25  -5  Advanced
49 ŠŤASTNÝ Jan 40  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.50  19  24  -5  Advanced
50 FRIEDRICH Nils   FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER  0.50  18  23  -5  Advanced
51 FLÉGL Martin 50  SC PRAHA  CZE  0.40  19  20  -1  Advanced
52 SKALA Tadeáš 21  D.PRAHA  CZE  0.40  18  20  -2  Advanced
53 TRNKA Ondřej 17  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.40  16  18  -2  Advanced
54 RŮŽIČKA Matyáš 50  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.40  16  19  -3  Advanced
55 KOSTEČKA Matyáš 24  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.40  15  19  -4  Advanced
56 WEBER Korbinian   MEDIZIN BAUTZEN  GER  0.40  14  18  -4  Advanced
57 VONDRÁŠEK Vojtěch 13  USK PRAHA  CZE  0.40  17  22  -5  Advanced
58 ZETHNER Adam 60  USK PRAHA  CZE  0.40  14  21  -7  Advanced
59 KROGNER Václav 24  LOKO TEPLICE  CZE  0.33  22  23  -1  Advanced
60T VON SONNTAG Julius   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.33  19  22  -3  Advanced
60T FECHNER Oskar   UKS ATLAS  POL  0.33  19  22  -3  Advanced
60T ADAM Jan   SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.33  19  22  -3  Advanced
63 HOLUŠA Matyáš 15  USK PRAHA  CZE  0.33  20  24  -4  Advanced
64 EVERS Luca   FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER  0.33  17  21  -4  Advanced
65 HORNÝ Matyáš   USK PRAHA  CZE  0.33  21  27  -6  Advanced
66 TIKAL René 65  SC PRAHA  CZE  0.33  18  25  -7  Advanced
67 HAVLÍN Jakub 27  SC PRAHA  CZE  0.33  16  24  -8  Advanced
68 RÖSELER Felix   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.33  17  28  -11  Advanced
69 DOLEJŠ Viktor 33  ŠERM LIBEREC  CZE  0.33  15  27  -12  Advanced
70 KADEŘÁBEK Filip 45  LOKO TEPLICE  CZE  0.33  12  26  -14  Advanced
71 TICHÝ Josef 31  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.33  13  28  -15  Advanced
72 NETROUFAL Marek   SC PRAHA  CZE  0.20  11  20  -9  Advanced
73 VEJTASA Maxmilián 65  SC PRAHA  CZE  0.20  11  23  -12  Advanced
74T JIRUŠKA Matěj 41  LOKO K.VARY  CZE  0.17  17  25  -8  Advanced
74T DUCHEČEK Tomáš   SC PRAHA  CZE  0.17  17  25  -8  Advanced
76 SOKOLOV Sevastyan   SC PRAHA  CZE  0.17  18  28  -10  Advanced
77 KOUREK Vojtěch   SC PRAHA  CZE  0.17  16  26  -10  Advanced
78 CHRISTIE Matteo 58  LOKO PLZEŇ  CZE  0.17  14  25  -11  Advanced
79 VOJÁČEK Kryštof 50  ŠERM LIBEREC  CZE  0.17  14  26  -12  Advanced
80T VONDRÁŠEK Matěj 81  USK PRAHA  CZE  0.17  15  29  -14  Advanced
80T LINHART Lukáš   SC PRAHA  CZE  0.17  15  29  -14  Advanced
82 VRÁBLÍK Milan 31  LOKO PLZEŇ  CZE  0.17  11  27  -16  Advanced
83 SOUČEK David   LOKO TEPLICE  CZE  0.17  11  29  -18  Advanced
84 SVOBODA Jakub 33  SC PRAHA  CZE  0.17  29  -20  Advanced
85 PAVLÍČEK Martin 36  S.S.UH.HRAD.  CZE  0.00  18  30  -12  Advanced
86 RZOUNEK Kristian 58  LOKO K.VARY  CZE  0.00  10  25  -15  Advanced
87 HLADŮVKA Filip   SC PRAHA  CZE  0.00  25  -16  Advanced
88 HRTÁNEK Patrik 50  SC PRAHA  CZE  0.00  12  29  -17  Advanced
89 RAČKOVIČ Jakub 65  LOKO TEPLICE  CZE  0.00  25  -17  Advanced
90 NOVÁK Jakub   SC PRAHA  CZE  0.00  12  30  -18  Advanced
91 SKALA Ondřej 45  SC PRAHA  CZE  0.00  30  -21  Advanced
92 SKALA Šimon 60  SC PRAHA  CZE  0.00  30  -22  Advanced
93T KOŠŤÁL Kryštof 38  SC PRAHA  CZE  0.00  30  -23  Advanced
93T DOBIÁŠ Petr 36  USK PRAHA  CZE  0.00  30  -23  Advanced
Round Scores
Pool #1
On strip 1  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SKALA Šimon
SC PRAHA / CZE
1 D1 D0 V5 D0 D0 D2 1 0.17 8 29 -21
HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
2 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 11 +17
WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 5 +25
SVOBODA Jakub
SC PRAHA / CZE
4 D4 D0 D1 D0 D2 D2 0 0.00 9 29 -20
MCGUINNESS Edward
D.PRAHA / CZE
5 V5 D2 D1 V5 V5 V4 4 0.67 22 10 +12
VONDRÁŠEK Vojtěch
USK PRAHA / CZE
6 V5 D1 D0 V5 D0 D0 2 0.33 11 22 -11
WEBER Korbinian
MEDIZIN BAUTZEN / GER
7 V5 D2 D0 V4 D0 V5 3 0.50 16 18 -2
Referee(s):
VINCENCOVÁ Ester
SC PRAHA / CZE

Pool #2
On strip 2  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
RÖSELER Felix
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
1 D1 V5 D2 V5 D4 V5 3 0.50 22 19 +3
MALÝ Vojtěch
1.FC BĚLÁ / CZE
2 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 0.83 27 12 +15
MATUŠKA Martin
LOKO K.VARY / CZE
3 D2 D2 D0 D3 V5 V5 2 0.33 17 25 -8
BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
HLADŮVKA Filip
SC PRAHA / CZE
5 D2 D2 V5 D3 V5 V5 3 0.50 22 22 0
KOSTEČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
6 V5 D1 D4 D2 D4 V5 2 0.33 21 28 -7
ZETHNER Adam
USK PRAHA / CZE
7 D0 D1 D1 D0 D0 D4 0 0.00 6 30 -24
Referee(s):
BODÓ Jiří
SL.LITOMĚŘICE / CZE

Pool #3
On strip 3  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
KOŠŤÁL Kryštof
SC PRAHA / CZE
1 D0 D4 V5 V5 V5 D1 3 0.50 20 24 -4
WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 4 +26
EVERS Luca
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
3 V5 D0 V5 V5 V5 V5 5 0.83 25 16 +9
NOVÁK Jakub
SC PRAHA / CZE
4 D2 D0 D2 D2 D2 D4 0 0.00 12 30 -18
RAČKOVIČ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
5 D4 D0 D0 V5 D4 D0 1 0.17 13 27 -14
RZOUNEK Kristian
LOKO K.VARY / CZE
6 D3 D1 D1 V5 V5 D3 2 0.33 18 26 -8
RŮŽIČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
7 V5 D3 D4 V5 V5 V5 4 0.67 27 18 +9
Referee(s):
ERNEÉ Jan
SC PRAHA / CZE

Pool #4
On strip 4  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
PETERSEN Ole
EINHEIT ALTENBURG / GER
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
FECHNER Oskar
UKS ATLAS / POL
2 D2 V5 D1 V5 V5 V5 4 0.67 23 15 +8
TRNKA Ondřej
SL.LITOMĚŘICE / CZE
3 D3 D1 D4 V5 V5 D1 2 0.33 19 22 -3
MATUŠKA Lukáš
LOKO K.VARY / CZE
4 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 16 +12
SOUČEK David
LOKO TEPLICE / CZE
5 D0 D0 D1 D1 D3 D3 0 0.00 8 30 -22
HRTÁNEK Patrik
SC PRAHA / CZE
6 D0 D0 D1 D1 V5 D0 1 0.17 7 28 -21
BÓR Karel
ŠERM LIBEREC / CZE
7 D2 D4 V5 D4 V5 V5 3 0.50 25 19 +6
Referee(s):
JURÁK František
ŠERM LIBEREC / CZE

Pool #5
On strip 5  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 6 +24
ADAM Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
2 D0 V5 V5 D2 V5 D3 3 0.50 20 23 -3
HREK Ignat
USK PRAHA / CZE
3 D1 D3 V5 D3 D3 D0 1 0.17 15 27 -12
VRÁBLÍK Milan
LOKO PLZEŇ / CZE
4 D1 D1 D2 D0 D3 D1 0 0.00 8 30 -22
ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
5 D2 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 27 13 +14
FRIEDRICH Nils
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
6 D2 D4 V5 V5 D0 V5 3 0.50 21 23 -2
BĚLAŠKA Lukáš
SC PRAHA / CZE
7 D0 V5 V5 V5 D3 D2 3 0.50 20 19 +1
Referee(s):
KULT Pavel
SC PRAHA / CZE

Pool #6
On strip 6  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
SEJKORA Adam
SC PRAHA / CZE
1 D4 V5 V5 D4 D4 V5 3 0.50 27 21 +6
HOLUŠA Matyáš
USK PRAHA / CZE
2 V5 V5 V5 D2 D0 V5 4 0.67 22 22 0
PAVLÍČEK Martin
S.S.UH.HRAD. / CZE
3 D2 D4 D3 D0 D2 D4 0 0.00 15 30 -15
LINHART Lukáš
SC PRAHA / CZE
4 D3 D2 V5 D1 D0 D2 1 0.17 13 28 -15
GUSTA Seweryn
PIAST GLIWICZ / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 13 +17
KRACMAN Tomáš
1.FC BĚLÁ / CZE
6 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0.83 29 14 +15
GIANNOLO Valerio
FRANKFURTER TV 1860 / GER
7 D1 D2 V5 V5 D2 D3 2 0.33 18 26 -8
Referee(s):
SALZER Jiří
SC PRAHA / CZE

Pool #7
On strip 7  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
ALBRECHT Anton
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
1 V5 V5 D2 V5 D0 3 0.60 17 14 +3
KOUREK Vojtěch
SC PRAHA / CZE
2 D0 D3 D2 V5 D0 1 0.20 10 23 -13
HORNÝ Matyáš
USK PRAHA / CZE
3 D2 V5 D1 D2 D3 1 0.20 13 23 -10
KORSELT Filip
1.FC BĚLÁ / CZE
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16
SKALA Tadeáš
D.PRAHA / CZE
5 D2 D3 V5 D1 D2 1 0.20 13 22 -9
OSTALSKIY Ivan
LOKO K.VARY / CZE
6 V5 V5 V5 D3 V5 4 0.80 23 10 +13
Referee(s):
KUČERA Jan
LOKO K.VARY / CZE
ŠILHÁN Jindřich
ŠERM LIBEREC / CZE

Pool #8
On strip 9  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
FLÉGL Martin
SC PRAHA / CZE
1 V5 D3 D2 D0 D1 V5 2 0.33 16 25 -9
DOLEJŠ Viktor
ŠERM LIBEREC / CZE
2 D1 D4 V5 D0 D0 D1 1 0.17 11 29 -18
VONDRÁŠEK Matěj
USK PRAHA / CZE
3 V5 V5 D2 D1 D0 D2 2 0.33 15 27 -12
HRADECKÝ Hynek
SC PRAHA / CZE
4 V5 D4 V5 D4 D0 V3 3 0.50 21 21 0
ŠTRBA Jakub
FC KARLÍN / CZE
5 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.83 27 14 +13
POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 5 +25
GEBHARDT Tobias
MEDIZIN BAUTZEN / GER
7 D4 V5 V5 D2 D4 D2 2 0.33 22 21 +1
Referee(s):
VALC Jiří
1.FC BĚLÁ / CZE

Pool #9
On strip 11  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
SOKOLOV Sevastyan
SC PRAHA / CZE
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 7 +18
WALLER Jonáš
SC PRAHA / CZE
2 D3 V5 V5 V5 V3 4 0.80 21 13 +8
KOPECKÝ Bartoloměj
USK PRAHA / CZE
3 D0 D3 V5 D4 D3 1 0.20 15 20 -5
HOLAJ Matěj
LOKO TEPLICE / CZE
4 D2 D2 D0 D1 D1 0 0.00 6 22 -16
VON SONNTAG Julius
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
5 D1 D1 V5 V2 D2 2 0.40 11 18 -7
MATERNA Jakub
RIEGEL PRAHA / CZE
6 D1 D2 V5 V5 V3 3 0.60 16 14 +2
Referee(s):
STEFFLOVÁ Tereza
USK PRAHA / CZE

Pool #10
On strip 14  at 11:25 AM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
TIKAL René
SC PRAHA / CZE
1 D3 D0 D3 D4 D4 D0 0 0.00 14 30 -16
DAMBUK Timo
FECHTCLUB BISCHOFSWERDA / GER
2 V5 D1 D0 D1 D2 D0 1 0.17 9 28 -19
VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
3 V5 V5 V5 V5 V5 D4 5 0.83 29 6 +23
DUCHEČEK Tomáš
SC PRAHA / CZE
4 V5 V5 D0 D2 V5 D1 3 0.50 18 20 -2
ŠŤASTNÝ Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
5 V5 V5 D0 V5 V5 D4 4 0.67 24 19 +5
DOBIÁŠ Petr
USK PRAHA / CZE
6 V5 V5 D0 D2 D2 D2 2 0.33 16 26 -10
KUKAŇ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19
Referee(s):
SMRČEK Šimon
LOKO PLZEŇ / CZE

Pool #11
On strip 13  at 12:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
KUCHAŘ Matěj
SC PRAHA / CZE
1 V5 D3 V5 V5 V5 4 0.80 23 10 +13
HAVLÍN Jakub
SC PRAHA / CZE
2 D2 D3 D1 V5 D1 1 0.20 12 19 -7
KETLER-VÁRKONYI Róbert
OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA / HUN
3 V5 V5 V5 V5 D4 4 0.80 24 17 +7
KUTZERA Konstantin
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
4 D1 V2 D4 V5 D1 2 0.40 13 19 -6
VOJÁČEK Kryštof
ŠERM LIBEREC / CZE
5 D0 D2 D2 D3 D1 0 0.00 8 25 -17
GAISLER Jan
LOKO TEPLICE / CZE
6 D2 V5 V5 V5 V5 4 0.80 22 12 +10
Referee(s):
KROUŽECKÝ Tomáš
LOKO PLZEŇ / CZE

Pool #12
On strip 16  at 12:05 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
VEJTASA Maxmilián
SC PRAHA / CZE
1 D1 D3 V5 D0 V5 D2 2 0.33 16 24 -8
DROBCZYK Franciszek
PIAST GLIWICZ / POL
2 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 0.83 27 15 +12
BRYKNAR Patrik
1.FC BĚLÁ / CZE
3 V5 D3 V5 D1 D2 V5 3 0.50 21 23 -2
SKALA Ondřej
SC PRAHA / CZE
4 D0 D1 D1 D1 D0 D1 0 0.00 4 30 -26
SPREMBERG Paul
TV MARKKLEEBERG / GER
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 8 +22
TICHÝ Josef
SL.LITOMĚŘICE / CZE
6 D4 D1 V5 V5 D2 D1 2 0.33 18 22 -4
GAISLER Vojtěch
LOKO TEPLICE / CZE
7 V5 D4 D4 V5 D2 V5 3 0.50 25 19 +6
Referee(s):
LÁTAL Martin
S.ŠTERNBERK / CZE

Pool #13
On strip 10  at 12:05 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
SIROTEK Jakub
SC PRAHA / CZE
1 D1 V5 V5 V5 D1 3 0.60 17 14 +3
NETROUFAL Marek
SC PRAHA / CZE
2 V5 D3 V5 D4 D4 2 0.40 21 18 +3
PAVLÍČEK Štěpán
S.S.UH.HRAD. / CZE
3 D0 V5 D0 D0 D2 1 0.20 7 23 -16
KADEŘÁBEK Filip
LOKO TEPLICE / CZE
4 D1 D2 V5 V5 D4 2 0.40 17 19 -2
POSPÍŠIL Matěj
S.DEJVICE / CZE
5 D3 V5 V5 D4 D1 2 0.40 18 19 -1
KARNAGEL Leopold
TV MARKKLEEBERG / GER
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 12 +13
Referee(s):
REISS Daniel
FECHTCLUB LEIPZIG / GER

Pool #14
On strip 8  at 12:10 PM
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
WALLER Adam
SC PRAHA / CZE
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 9 +16
ŠPINAR Herbert
SC PRAHA / CZE
2 D2 D1 D3 D2 D4 0 0.00 12 25 -13
PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš
D.PRAHA / CZE
3 D1 V5 D4 V5 V5 3 0.60 20 16 +4
JIRUŠKA Matěj
LOKO K.VARY / CZE
4 D2 V5 V5 D4 D1 2 0.40 17 22 -5
CHRISTIE Matteo
LOKO PLZEŇ / CZE
5 D0 V5 D3 V5 D1 2 0.40 14 20 -6
KROMM Lukas
FC-BERLIN SÜDWEST / GER
6 D4 V5 D2 V5 V4 3 0.60 20 16 +4
Referee(s):
EBERET Ferdinand
TV MARKKLEEBERG / GER

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M TS TR Ind Status
1 WOJCIECHOWSKI Szymon   RADOMSKO  POL  12  1.00  60  +51  Advanced
2 WALKOWIAK Szymon   AZS AWF WROCLAW  POL  12  1.00  60  11  +49  Advanced
3T ADDO-DJAN Teodor   S.DEJVICE  CZE  12  1.00  60  16  +44  Advanced
3T BEAUTYMAN Cador   KNIGHTSBRIDGE FC  GBR  12  1.00  60  16  +44  Advanced
5 PETERSEN Ole   EINHEIT ALTENBURG  GER  11  1.00  55  14  +41  Advanced
6 GUSTA Seweryn   PIAST GLIWICZ  POL  12  1.00  60  23  +37  Advanced
7 SPREMBERG Paul   TV MARKKLEEBERG  GER  11  0.92  59  21  +38  Advanced
8 KUKAŇ Jakub   LOKO TEPLICE  CZE  11  0.92  57  30  +27  Advanced
9 OSTALSKIY Ivan LOKO K.VARY  CZE  10  0.91  53  23  +30  Advanced
10 WALLER Adam SC PRAHA  CZE  10  0.91  54  26  +28  Advanced
11T VOLÁK Patrik D.OLOMOUC  CZE  10  0.83  58  17  +41  Advanced
11T POS Theo   CENTRAL LONDON  ENG  10  0.83  58  17  +41  Advanced
13 DROBCZYK Franciszek   PIAST GLIWICZ  POL  10  0.83  54  31  +23  Advanced
14 ŠTRBA Jakub   FC KARLÍN  CZE  0.82  50  22  +28  Advanced
15 KRACMAN Tomáš   1.FC BĚLÁ  CZE  0.82  53  27  +26  Advanced
16 KETLER-VÁRKONYI Róbert   OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA  HUN  0.82  53  29  +24  Advanced
17 KUCHAŘ Matěj   SC PRAHA  CZE  0.82  50  27  +23  Advanced
18 KORSELT Filip 1.FC BĚLÁ  CZE  0.82  47  26  +21  Advanced
19 MATUŠKA Lukáš 17  LOKO K.VARY  CZE  0.82  50  30  +20  Advanced
20 WALLER Jonáš SC PRAHA  CZE  0.82  47  32  +15  Advanced
21 KARNAGEL Leopold   TV MARKKLEEBERG  GER  0.80  47  30  +17  Advanced
22 MALÝ Vojtěch   1.FC BĚLÁ  CZE  0.75  53  26  +27  Advanced
23 HRADSKÝ Jakub   1.FC BĚLÁ  CZE  0.75  55  29  +26  Advanced
24 ABED Hassan   AL NAHDHA CLUB  KSA  0.75  52  31  +21  Advanced
25 KROMM Lukas   FC-BERLIN SÜDWEST  GER  0.73  48  29  +19  Advanced
26 SIROTEK Jakub   SC PRAHA  CZE  0.73  46  31  +15  Advanced
27 HRADECKÝ Hynek 14  SC PRAHA  CZE  0.73  45  32  +13  Advanced
28 GAISLER Jan LOKO TEPLICE  CZE  0.70  44  28  +16  Advanced
29 ALBRECHT Anton   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.70  40  25  +15  Advanced
30 MCGUINNESS Edward 17  D.PRAHA  CZE  0.67  46  23  +23  Advanced
31 POSPÍŠIL Matěj   S.DEJVICE  CZE  0.64  45  30  +15  Advanced
32 BĚLAŠKA Lukáš   SC PRAHA  CZE  0.64  42  33  +9  Advanced
33 KOPECKÝ Bartoloměj   USK PRAHA  CZE  0.64  45  40  +5  Advanced
34 MATERNA Jakub RIEGEL PRAHA  CZE  0.64  35  31  +4  Advanced
35 BÓR Karel 16  ŠERM LIBEREC  CZE  0.58  52  40  +12  Advanced
36 SEJKORA Adam SC PRAHA  CZE  0.58  50  39  +11  Advanced
37 EVERS Luca   FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER  0.58  42  37  +5  Advanced
38 ŠŤASTNÝ Jan 40  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.58  43  43  Advanced
39 PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš 21  D.PRAHA  CZE  0.55  45  35  +10  Advanced
40 SOKOLOV Sevastyan   SC PRAHA  CZE  0.55  43  35  +8  Advanced
41 RŮŽIČKA Matyáš 50  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.55  43  37  +6  Advanced
42 BRYKNAR Patrik 1.FC BĚLÁ  CZE  0.55  40  42  -2  Advanced
43T GEBHARDT Tobias   MEDIZIN BAUTZEN  GER  0.50  46  41  +5  Advanced
43T GAISLER Vojtěch LOKO TEPLICE  CZE  0.50  46  41  +5  Advanced
45 FECHNER Oskar   UKS ATLAS  POL  0.50  42  37  +5  Advanced
46 MATUŠKA Martin   LOKO K.VARY  CZE  0.50  43  44  -1  Advanced
47 HOLUŠA Matyáš 15  USK PRAHA  CZE  0.50  42  46  -4  Advanced
48 FRIEDRICH Nils   FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER  0.50  39  46  -7  Advanced
49 KUTZERA Konstantin   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.45  36  37  -1  Advanced
50 WEBER Korbinian   MEDIZIN BAUTZEN  GER  0.45  30  36  -6  Advanced
51 ADAM Jan   SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.42  39  45  -6  Advanced
52 HREK Ignat 11  USK PRAHA  CZE  0.42  41  48  -7  Advanced
53 RÖSELER Felix   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.42  39  47  -8  Advanced
54 GIANNOLO Valerio   FRANKFURTER TV 1860  GER  0.42  38  51  -13  Advanced
55 DAMBUK Timo   FECHTCLUB BISCHOFSWERDA  GER  0.42  33  51  -18  Advanced
56 TRNKA Ondřej 17  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.36  35  40  -5  Advanced
57 FLÉGL Martin 50  SC PRAHA  CZE  0.36  35  45  -10  Advanced
58 VON SONNTAG Julius   FECHTCLUB LEIPZIG  GER  0.36  30  40  -10  Advanced
59 KOSTEČKA Matyáš 24  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.36  36  47  -11  Advanced
60 PAVLÍČEK Štěpán 29  S.S.UH.HRAD.  CZE  0.36  31  44  -13  Advanced
61 KADEŘÁBEK Filip 45  LOKO TEPLICE  CZE  0.36  29  45  -16  Advanced
62 VONDRÁŠEK Vojtěch 13  USK PRAHA  CZE  0.36  28  44  -16  Advanced
63 DUCHEČEK Tomáš   SC PRAHA  CZE  0.33  35  45  -10  Advanced
64 TICHÝ Josef 31  SL.LITOMĚŘICE  CZE  0.33  31  50  -19  Advanced
65 NETROUFAL Marek   SC PRAHA  CZE  0.30  32  38  -6  Advanced
66 SKALA Tadeáš 21  D.PRAHA  CZE  0.30  31  42  -11  Advanced
67 ŠPINAR Herbert 50  SC PRAHA  CZE  0.30  29  43  -14  Advanced
68 JIRUŠKA Matěj 41  LOKO K.VARY  CZE  0.27  34  47  -13  Advanced
69 HAVLÍN Jakub 27  SC PRAHA  CZE  0.27  28  43  -15  Advanced
70 HORNÝ Matyáš   USK PRAHA  CZE  0.27  34  50  -16  Advanced
71 HLADŮVKA Filip   SC PRAHA  CZE  0.27  31  47  -16  Advanced
72 CHRISTIE Matteo 58  LOKO PLZEŇ  CZE  0.27  28  45  -17  Advanced
73 HOLAJ Matěj 65  LOKO TEPLICE  CZE  0.27  27  44  -17  Advanced
74 VEJTASA Maxmilián 65  SC PRAHA  CZE  0.27  27  47  -20  Advanced
75 VONDRÁŠEK Matěj 81  USK PRAHA  CZE  0.25  30  56  -26  Advanced
76 KOŠŤÁL Kryštof 38  SC PRAHA  CZE  0.25  27  54  -27  Advanced
77 DOLEJŠ Viktor 33  ŠERM LIBEREC  CZE  0.25  26  56  -30  Advanced
78 RZOUNEK Kristian 58  LOKO K.VARY  CZE  0.18  28  51  -23  Advanced
79 KOUREK Vojtěch   SC PRAHA  CZE  0.18  26  49  -23  Advanced
80 ZETHNER Adam 60  USK PRAHA  CZE  0.18  20  51  -31  Advanced
81 TIKAL René 65  SC PRAHA  CZE  0.17  32  55  -23  Advanced
82 LINHART Lukáš   SC PRAHA  CZE  0.17  28  57  -29  Advanced
83 DOBIÁŠ Petr 36  USK PRAHA  CZE  0.17  23  56  -33  Advanced
84 VOJÁČEK Kryštof 50  ŠERM LIBEREC  CZE  0.09  22  51  -29  Advanced
85 RAČKOVIČ Jakub 65  LOKO TEPLICE  CZE  0.09  21  52  -31  Advanced
86T HRTÁNEK Patrik 50  SC PRAHA  CZE  0.08  19  57  -38  Advanced
86T VRÁBLÍK Milan 31  LOKO PLZEŇ  CZE  0.08  19  57  -38  Advanced
88 SOUČEK David   LOKO TEPLICE  CZE  0.08  19  59  -40  Advanced
89 SVOBODA Jakub 33  SC PRAHA  CZE  0.08  18  58  -40  Advanced
90 SKALA Šimon 60  SC PRAHA  CZE  0.08  16  59  -43  Advanced
91 PAVLÍČEK Martin 36  S.S.UH.HRAD.  CZE  0.00  33  60  -27  Advanced
92 NOVÁK Jakub   SC PRAHA  CZE  0.00  24  60  -36  Advanced
93 SKALA Ondřej 45  SC PRAHA  CZE  0.00  13  60  -47  Advanced
94 KROGNER Václav 24  LOKO TEPLICE  CZE            Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 128 Table of 64 Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
               
(1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
  (1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
(128) -BYE-   
    (1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
(65) NETROUFAL Marek
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 2
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
  (64) TICHÝ Josef
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
 
(64) TICHÝ Josef
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
15 - 9
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
 
    (1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
(33) KOPECKÝ Bartoloměj
USK PRAHA / CZE
 
  15 - 1
Ref:  ERNEÉ Jan  SC PRAHA / CZE 
  (33) KOPECKÝ Bartoloměj
USK PRAHA / CZE
 
   
(96) -BYE-       
    (32) BĚLAŠKA Lukáš
SC PRAHA / CZE
 
 
(97) -BYE-    15 - 12
Ref:  BODÓ Jiří  SL.LITOMĚŘICE / CZE 
 
  (32) BĚLAŠKA Lukáš
SC PRAHA / CZE
 
 
(32) BĚLAŠKA Lukáš
SC PRAHA / CZE
 
   
    (1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
(17) KUCHAŘ Matěj
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 5
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
  (17) KUCHAŘ Matěj
SC PRAHA / CZE
 
   
(112) -BYE-       
    (17) KUCHAŘ Matěj
SC PRAHA / CZE
 
   
(81) TIKAL René
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 3
Ref:  KUČERA Jan  LOKO K.VARY / CZE 
   
  (48) FRIEDRICH Nils
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
 
     
(48) FRIEDRICH Nils
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
 
15 - 8
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
     
    (16) KUCHAŘ Matěj
SC PRAHA / CZE
 
 
(49) KUTZERA Konstantin
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
  15 - 13
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
 
  (49) KUTZERA Konstantin
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
   
(80) ZETHNER Adam
USK PRAHA / CZE
 
15 - 7
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
   
    (16) KETLER-VÁRKONYI Róbert
OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA / HUN
 
 
(113) -BYE-    15 - 4
Ref:  SALAČ Vojtěch  SL.LITOMĚŘICE / CZE 
 
  (16) KETLER-VÁRKONYI Róbert
OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA / HUN
 
 
(16) KETLER-VÁRKONYI Róbert
OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA / HUN
 
   
    (1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
(9) OSTALSKIY Ivan
LOKO K.VARY / CZE
 
  15 - 10
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
  (9) OSTALSKIY Ivan
LOKO K.VARY / CZE
 
   
(120) -BYE-       
    (9) OSTALSKIY Ivan
LOKO K.VARY / CZE
 
   
(73) HOLAJ Matěj
LOKO TEPLICE / CZE
 
  15 - 14
Ref:  SALAČ Vojtěch  SL.LITOMĚŘICE / CZE 
   
  (56) TRNKA Ondřej
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
     
(56) TRNKA Ondřej
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
15 - 7
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
     
    (9) ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
 
   
(41) RŮŽIČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
  15 - 5
Ref:  EBERET Ferdinand  TV MARKKLEEBERG / GER 
   
  (41) RŮŽIČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
       
(88) SOUČEK David
LOKO TEPLICE / CZE
 
15 - 2
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
       
    (24) ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
 
     
(105) -BYE-    15 - 8
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
     
  (24) ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
 
     
(24) ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
 
       
    (8) ABED Hassan
AL NAHDHA CLUB / KSA
 
 
(25) KROMM Lukas
FC-BERLIN SÜDWEST / GER
 
  15 - 13
Ref:  SALZER Jiří  SC PRAHA / CZE 
 
  (25) KROMM Lukas
FC-BERLIN SÜDWEST / GER
 
   
(104) -BYE-       
    (25) KROMM Lukas
FC-BERLIN SÜDWEST / GER
 
   
(89) SVOBODA Jakub
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 12
Ref:  KROUŽECKÝ Tomáš  LOKO PLZEŇ / CZE 
   
  (40) SOKOLOV Sevastyan
SC PRAHA / CZE
 
     
(40) SOKOLOV Sevastyan
SC PRAHA / CZE
 
15 - 6
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
     
    (8) KROMM Lukas
FC-BERLIN SÜDWEST / GER
 
 
(57) FLÉGL Martin
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 8
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
 
  (57) CHRISTIE Matteo
LOKO PLZEŇ / CZE
 
   
(72) CHRISTIE Matteo
LOKO PLZEŇ / CZE
 
15 - 8
Ref:  REISS Daniel  FECHTCLUB LEIPZIG / GER 
   
    (8) KUKAŇ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
 
 
(121) -BYE-    15 - 1
Ref:  KUČERA Jan  LOKO K.VARY / CZE 
 
  (8) KUKAŇ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
 
 
(8) KUKAŇ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
 
   
    (1) WOJCIECHOWSKI Szymon
RADOMSKO / POL
 
(5) PETERSEN Ole
EINHEIT ALTENBURG / GER
 
  15 - 14
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
  (5) PETERSEN Ole
EINHEIT ALTENBURG / GER
 
   
(124) -BYE-       
    (5) PETERSEN Ole
EINHEIT ALTENBURG / GER
 
   
(69) HAVLÍN Jakub
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 3
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
   
  (60) PAVLÍČEK Štěpán
S.S.UH.HRAD. / CZE
 
     
(60) PAVLÍČEK Štěpán
S.S.UH.HRAD. / CZE
 
15 - 12
Ref:  REISS Daniel  FECHTCLUB LEIPZIG / GER 
     
    (5) PETERSEN Ole
EINHEIT ALTENBURG / GER
 
   
(37) EVERS Luca
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
 
  15 - 8
Ref:  CLARK Oskar  LOKO TEPLICE / CZE 
   
  (37) EVERS Luca
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
 
       
(92) NOVÁK Jakub
SC PRAHA / CZE
 
15 - 5
Ref:  ERNEÉ Jan  SC PRAHA / CZE 
       
    (28) EVERS Luca
FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ / GER
 
     
(101) -BYE-    15 - 10
Ref:  CLARK Oskar  LOKO TEPLICE / CZE 
     
  (28) GAISLER Jan
LOKO TEPLICE / CZE
 
     
(28) GAISLER Jan
LOKO TEPLICE / CZE
 
       
    (5) POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
 
   
(21) KARNAGEL Leopold
TV MARKKLEEBERG / GER
 
  15 - 8
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
   
  (21) KARNAGEL Leopold
TV MARKKLEEBERG / GER
 
       
(108) -BYE-           
    (21) KARNAGEL Leopold
TV MARKKLEEBERG / GER
 
       
(85) RAČKOVIČ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
 
  15 - 9
Ref:  SMRČEK Šimon  LOKO PLZEŇ / CZE 
       
  (44) RAČKOVIČ Jakub
LOKO TEPLICE / CZE
 
         
(44) GEBHARDT Tobias
MEDIZIN BAUTZEN / GER
 
15 - 7
Ref:  ERNEÉ Jan  SC PRAHA / CZE 
         
    (12) POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
 
     
(53) RÖSELER Felix
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
  15 - 4
Ref:  SALZER Jiří  SC PRAHA / CZE 
     
  (53) RÖSELER Felix
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
       
(76) KOŠŤÁL Kryštof
SC PRAHA / CZE
 
15 - 6
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
       
    (12) POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
 
     
(117) -BYE-    15 - 2
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
     
  (12) POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
 
     
(12) POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
 
       
    (4) POS Theo
CENTRAL LONDON / ENG
 
 
(13) DROBCZYK Franciszek
PIAST GLIWICZ / POL
 
  15 - 13
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
 
  (13) DROBCZYK Franciszek
PIAST GLIWICZ / POL
 
   
(116) -BYE-       
    (13) DROBCZYK Franciszek
PIAST GLIWICZ / POL
 
   
(77) DOLEJŠ Viktor
ŠERM LIBEREC / CZE
 
  15 - 12
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
   
  (52) HREK Ignat
USK PRAHA / CZE
 
     
(52) HREK Ignat
USK PRAHA / CZE
 
15 - 3
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
     
    (13) WALLER Jonáš
SC PRAHA / CZE
 
   
(45) FECHNER Oskar
UKS ATLAS / POL
 
  15 - 4
Ref:  FORMÁNEK Matěj  LOKO TEPLICE / CZE 
   
  (45) FECHNER Oskar
UKS ATLAS / POL
 
       
(84) VOJÁČEK Kryštof
ŠERM LIBEREC / CZE
 
15 - 1
Ref:  KROUŽECKÝ Tomáš  LOKO PLZEŇ / CZE 
       
    (20) WALLER Jonáš
SC PRAHA / CZE
 
     
(109) -BYE-    15 - 6
Ref:  SMRČEK Šimon  LOKO PLZEŇ / CZE 
     
  (20) WALLER Jonáš
SC PRAHA / CZE
 
     
(20) WALLER Jonáš
SC PRAHA / CZE
 
       
    (4) ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
 
 
(29) ALBRECHT Anton
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
  10 - 9
Ref:  EBERET Ferdinand  TV MARKKLEEBERG / GER 
 
  (29) ALBRECHT Anton
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
   
(100) -BYE-       
    (29) ALBRECHT Anton
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
   
(93) SKALA Ondřej
SC PRAHA / CZE
 
  10 - 3
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
   
  (36) SEJKORA Adam
SC PRAHA / CZE
 
     
(36) SEJKORA Adam
SC PRAHA / CZE
 
15 - 6
Ref:  KROUŽECKÝ Tomáš  LOKO PLZEŇ / CZE 
     
    (4) ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
 
 
(61) KADEŘÁBEK Filip
LOKO TEPLICE / CZE
 
  15 - 11
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
 
  (61) JIRUŠKA Matěj
LOKO K.VARY / CZE
 
   
(68) JIRUŠKA Matěj
LOKO K.VARY / CZE
 
15 - 10
Ref:  KROUŽECKÝ Tomáš  LOKO PLZEŇ / CZE 
   
    (4) ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
 
 
(125) -BYE-    15 - 5
Ref:  KULT Pavel  SC PRAHA / CZE 
 
  (4) ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
 
 
(4) ADDO-DJAN Teodor
S.DEJVICE / CZE
 
   
    (1) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
(3) BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
 
  15 - 11
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
  (3) BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
 
   
(126) -BYE-       
    (3) BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
 
   
(67) ŠPINAR Herbert
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 1
Ref:  BODÓ Jiří  SL.LITOMĚŘICE / CZE 
   
  (62) ŠPINAR Herbert
SC PRAHA / CZE
 
     
(62) VONDRÁŠEK Vojtěch
USK PRAHA / CZE
 
15 - 14
Ref:  KROUŽECKÝ Tomáš  LOKO PLZEŇ / CZE 
     
    (3) BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
 
   
(35) BÓR Karel
ŠERM LIBEREC / CZE
 
  15 - 7
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
   
  (35) BÓR Karel
ŠERM LIBEREC / CZE
 
       
(94) -BYE-           
    (30) MCGUINNESS Edward
D.PRAHA / CZE
 
     
(99) -BYE-    15 - 13
Ref:  BODÓ Jiří  SL.LITOMĚŘICE / CZE 
     
  (30) MCGUINNESS Edward
D.PRAHA / CZE
 
     
(30) MCGUINNESS Edward
D.PRAHA / CZE
 
       
    (3) BEAUTYMAN Cador
KNIGHTSBRIDGE FC / GBR
 
   
(19) MATUŠKA Lukáš
LOKO K.VARY / CZE
 
  15 - 8
Ref:  REISS Daniel  FECHTCLUB LEIPZIG / GER 
   
  (19) MATUŠKA Lukáš
LOKO K.VARY / CZE
 
       
(110) -BYE-           
    (19) MATUŠKA Lukáš
LOKO K.VARY / CZE
 
       
(83) DOBIÁŠ Petr
USK PRAHA / CZE
 
  15 - 10
Ref:  ŠILHÁN Jindřich  ŠERM LIBEREC / CZE 
       
  (46) MATUŠKA Martin
LOKO K.VARY / CZE
 
         
(46) MATUŠKA Martin
LOKO K.VARY / CZE
 
15 - 7
Ref:  CLARK Oskar  LOKO TEPLICE / CZE 
         
    (14) ŠTRBA Jakub
FC KARLÍN / CZE
 
     
(51) ADAM Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
  15 - 14
Ref:  ŠILHÁN Jindřich  ŠERM LIBEREC / CZE 
     
  (51) ADAM Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
       
(78) RZOUNEK Kristian
LOKO K.VARY / CZE
 
15 - 7
Ref:  CLARK Oskar  LOKO TEPLICE / CZE 
       
    (14) ŠTRBA Jakub
FC KARLÍN / CZE
 
     
(115) -BYE-    15 - 11
Ref:  SALZER Jiří  SC PRAHA / CZE 
     
  (14) ŠTRBA Jakub
FC KARLÍN / CZE
 
     
(14) ŠTRBA Jakub
FC KARLÍN / CZE
 
       
    (3) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
   
(11) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
  15 - 13
Ref:  STEFFLOVÁ Tereza  USK PRAHA / CZE 
   
  (11) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
       
(118) -BYE-           
    (11) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
       
(75) VONDRÁŠEK Matěj
USK PRAHA / CZE
 
  15 - 4
Ref:  ERNEÉ Jan  SC PRAHA / CZE 
       
  (54) GIANNOLO Valerio
FRANKFURTER TV 1860 / GER
 
         
(54) GIANNOLO Valerio
FRANKFURTER TV 1860 / GER
 
15 - 3
Ref:  CLARK Oskar  LOKO TEPLICE / CZE 
         
    (11) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
       
(43) GAISLER Vojtěch
LOKO TEPLICE / CZE
 
  15 - 12
Ref:  KULT Pavel  SC PRAHA / CZE 
       
  (43) GAISLER Vojtěch
LOKO TEPLICE / CZE
 
           
(86) HRTÁNEK Patrik
SC PRAHA / CZE
 
15 - 5
Ref:  KULT Pavel  SC PRAHA / CZE 
           
    (22) MALÝ Vojtěch
1.FC BĚLÁ / CZE
 
         
(107) -BYE-    15 - 3
Ref:  REISS Daniel  FECHTCLUB LEIPZIG / GER 
         
  (22) MALÝ Vojtěch
1.FC BĚLÁ / CZE
 
         
(22) MALÝ Vojtěch
1.FC BĚLÁ / CZE
 
           
    (6) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
     
(27) HRADECKÝ Hynek
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 6
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
     
  (27) HRADECKÝ Hynek
SC PRAHA / CZE
 
       
(102) -BYE-           
    (27) HRADECKÝ Hynek
SC PRAHA / CZE
 
       
(91) PAVLÍČEK Martin
S.S.UH.HRAD. / CZE
 
  15 - 6
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
       
  (38) ŠŤASTNÝ Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
         
(38) ŠŤASTNÝ Jan
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
15 - 8
Ref:  KULT Pavel  SC PRAHA / CZE 
         
    (6) GUSTA Seweryn
PIAST GLIWICZ / POL
 
     
(59) KOSTEČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
  15 - 9
Ref:  FORMÁNEK Matěj  LOKO TEPLICE / CZE 
     
  (59) KOSTEČKA Matyáš
SL.LITOMĚŘICE / CZE
 
       
(70) HORNÝ Matyáš
USK PRAHA / CZE
 
15 - 7
Ref:  KULT Pavel  SC PRAHA / CZE 
       
    (6) GUSTA Seweryn
PIAST GLIWICZ / POL
 
     
(123) -BYE-    15 - 8
Ref:  SMRČEK Šimon  LOKO PLZEŇ / CZE 
     
  (6) GUSTA Seweryn
PIAST GLIWICZ / POL
 
     
(6) GUSTA Seweryn
PIAST GLIWICZ / POL
 
       
    (2) VOLÁK Patrik
D.OLOMOUC / CZE
 
 
(7) SPREMBERG Paul
TV MARKKLEEBERG / GER
 
  15 - 14
Ref:  KULT Pavel  SC PRAHA / CZE 
 
  (7) SPREMBERG Paul
TV MARKKLEEBERG / GER
 
   
(122) -BYE-       
    (7) SPREMBERG Paul
TV MARKKLEEBERG / GER
 
   
(71) HLADŮVKA Filip
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 5
Ref:  ŠILHÁN Jindřich  ŠERM LIBEREC / CZE 
   
  (58) VON SONNTAG Julius
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
     
(58) VON SONNTAG Julius
FECHTCLUB LEIPZIG / GER
 
15 - 6
Ref:  EBERET Ferdinand  TV MARKKLEEBERG / GER 
     
    (7) SPREMBERG Paul
TV MARKKLEEBERG / GER
 
   
(39) PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš
D.PRAHA / CZE
 
  15 - 6
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
   
  (39) PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš
D.PRAHA / CZE
 
       
(90) SKALA Šimon
SC PRAHA / CZE
 
15 - 2
Ref:  EBERET Ferdinand  TV MARKKLEEBERG / GER 
       
    (26) SIROTEK Jakub
SC PRAHA / CZE
 
     
(103) -BYE-    15 - 14
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
     
  (26) SIROTEK Jakub
SC PRAHA / CZE
 
     
(26) SIROTEK Jakub
SC PRAHA / CZE
 
       
    (7) HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
 
   
(23) HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
 
  15 - 6
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
   
  (23) HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
 
       
(106) -BYE-           
    (23) HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
 
       
(87) VRÁBLÍK Milan
LOKO PLZEŇ / CZE
 
  15 - 4
Ref:  FORMÁNEK Matěj  LOKO TEPLICE / CZE 
       
  (42) BRYKNAR Patrik
1.FC BĚLÁ / CZE
 
         
(42) BRYKNAR Patrik
1.FC BĚLÁ / CZE
 
15 - 11
Ref:  EBERET Ferdinand  TV MARKKLEEBERG / GER 
         
    (10) HRADSKÝ Jakub
1.FC BĚLÁ / CZE
 
     
(55) DAMBUK Timo
FECHTCLUB BISCHOFSWERDA / GER
 
  15 - 10
Ref:  REISS Daniel  FECHTCLUB LEIPZIG / GER 
     
  (55) VEJTASA Maxmilián
SC PRAHA / CZE
 
       
(74) VEJTASA Maxmilián
SC PRAHA / CZE
 
15 - 11
Ref:  FORMÁNEK Matěj  LOKO TEPLICE / CZE 
       
    (10) WALLER Adam
SC PRAHA / CZE
 
     
(119) -BYE-    15 - 5
Ref:  EBERET Ferdinand  TV MARKKLEEBERG / GER 
     
  (10) WALLER Adam
SC PRAHA / CZE
 
     
(10) WALLER Adam
SC PRAHA / CZE
 
       
    (2) WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
 
 
(15) KRACMAN Tomáš
1.FC BĚLÁ / CZE
 
  15 - 6
Ref:  ERNEÉ Jan  SC PRAHA / CZE 
 
  (15) KRACMAN Tomáš
1.FC BĚLÁ / CZE
 
   
(114) -BYE-       
    (15) KRACMAN Tomáš
1.FC BĚLÁ / CZE
 
   
(79) KOUREK Vojtěch
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 5
Ref:  SALAČ Vojtěch  SL.LITOMĚŘICE / CZE 
   
  (50) WEBER Korbinian
MEDIZIN BAUTZEN / GER
 
     
(50) WEBER Korbinian
MEDIZIN BAUTZEN / GER
 
14 - 9
Ref:  FORMÁNEK Matěj  LOKO TEPLICE / CZE 
     
    (15) KRACMAN Tomáš
1.FC BĚLÁ / CZE
 
   
(47) HOLUŠA Matyáš
USK PRAHA / CZE
 
  15 - 11
Ref:  KUČERA Jan  LOKO K.VARY / CZE 
   
  (47) HOLUŠA Matyáš
USK PRAHA / CZE
 
       
(82) LINHART Lukáš
SC PRAHA / CZE
 
15 - 6
Ref:  SALZER Jiří  SC PRAHA / CZE 
       
    (18) KORSELT Filip
1.FC BĚLÁ / CZE
 
     
(111) -BYE-    15 - 14
Ref:  REISS Daniel  FECHTCLUB LEIPZIG / GER 
     
  (18) KORSELT Filip
1.FC BĚLÁ / CZE
 
     
(18) KORSELT Filip
1.FC BĚLÁ / CZE
 
       
    (2) WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
 
 
(31) POSPÍŠIL Matěj
S.DEJVICE / CZE
 
  15 - 3
Ref:  ŠILHÁN Jindřich  ŠERM LIBEREC / CZE 
 
  (31) POSPÍŠIL Matěj
S.DEJVICE / CZE
 
   
(98) -BYE-       
    (31) POSPÍŠIL Matěj
S.DEJVICE / CZE
 
   
(95) -BYE-    15 - 8
Ref:  VALC Jiří  1.FC BĚLÁ / CZE 
   
  (34) MATERNA Jakub
RIEGEL PRAHA / CZE
 
     
(34) MATERNA Jakub
RIEGEL PRAHA / CZE
 
       
    (2) WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
 
 
(63) DUCHEČEK Tomáš
SC PRAHA / CZE
 
  15 - 9
Ref:  VINCENCOVÁ Ester  SC PRAHA / CZE 
 
  (63) SKALA Tadeáš
D.PRAHA / CZE
 
   
(66) SKALA Tadeáš
D.PRAHA / CZE
 
15 - 11
Ref:  SALZER Jiří  SC PRAHA / CZE 
   
    (2) WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
 
 
(127) -BYE-    15 - 1
Ref:  JURÁK František  ŠERM LIBEREC / CZE 
 
  (2) WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
 
 
(2) WALKOWIAK Szymon
AZS AWF WROCLAW / POL
 
   
   

Final Results
Event finished at 5:51 PM
Place Name Club(s) Country
1 VOLÁK Patrik D.OLOMOUC  CZE 
2 WOJCIECHOWSKI Szymon RADOMSKO  POL 
3T WALKOWIAK Szymon AZS AWF WROCLAW  POL 
3T POS Theo CENTRAL LONDON  ENG 
5T BEAUTYMAN Cador KNIGHTSBRIDGE FC  GBR 
5T ADDO-DJAN Teodor S.DEJVICE  CZE 
7 HRADSKÝ Jakub 1.FC BĚLÁ  CZE 
8 ABED Hassan AL NAHDHA CLUB  KSA 
9 PETERSEN Ole EINHEIT ALTENBURG  GER 
10 GUSTA Seweryn PIAST GLIWICZ  POL 
11 SPREMBERG Paul TV MARKKLEEBERG  GER 
12 ŠTRBA Jakub FC KARLÍN  CZE 
13 KRACMAN Tomáš 1.FC BĚLÁ  CZE 
14 KUCHAŘ Matěj SC PRAHA  CZE 
15 WALLER Jonáš SC PRAHA  CZE 
16 KROMM Lukas FC-BERLIN SÜDWEST  GER 
17 KUKAŇ Jakub LOKO TEPLICE  CZE 
18 OSTALSKIY Ivan LOKO K.VARY  CZE 
19 WALLER Adam SC PRAHA  CZE 
20 DROBCZYK Franciszek PIAST GLIWICZ  POL 
21 KETLER-VÁRKONYI Róbert OVSE - JÖVŐ ZÁLOGA  HUN 
22 KORSELT Filip 1.FC BĚLÁ  CZE 
23 MATUŠKA Lukáš LOKO K.VARY  CZE 
24 KARNAGEL Leopold TV MARKKLEEBERG  GER 
25 MALÝ Vojtěch 1.FC BĚLÁ  CZE 
26 SIROTEK Jakub SC PRAHA  CZE 
27 HRADECKÝ Hynek SC PRAHA  CZE 
28 ALBRECHT Anton FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
29 MCGUINNESS Edward D.PRAHA  CZE 
30 POSPÍŠIL Matěj S.DEJVICE  CZE 
31 BĚLAŠKA Lukáš SC PRAHA  CZE 
32 EVERS Luca FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER 
33 GAISLER Jan LOKO TEPLICE  CZE 
34 KOPECKÝ Bartoloměj USK PRAHA  CZE 
35 MATERNA Jakub RIEGEL PRAHA  CZE 
36 BÓR Karel ŠERM LIBEREC  CZE 
37 SEJKORA Adam SC PRAHA  CZE 
38 ŠŤASTNÝ Jan SL.LITOMĚŘICE  CZE 
39 PAŘÍZEK Šimon_Tadeáš D.PRAHA  CZE 
40 SOKOLOV Sevastyan SC PRAHA  CZE 
41 RŮŽIČKA Matyáš SL.LITOMĚŘICE  CZE 
42 BRYKNAR Patrik 1.FC BĚLÁ  CZE 
43 GAISLER Vojtěch LOKO TEPLICE  CZE 
44 FECHNER Oskar UKS ATLAS  POL 
45 MATUŠKA Martin LOKO K.VARY  CZE 
46 HOLUŠA Matyáš USK PRAHA  CZE 
47 FRIEDRICH Nils FECHTSPORTVEREIN GÖRLITZ  GER 
48 KUTZERA Konstantin FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
49 WEBER Korbinian MEDIZIN BAUTZEN  GER 
50 ADAM Jan SL.LITOMĚŘICE  CZE 
51 HREK Ignat USK PRAHA  CZE 
52 RÖSELER Felix FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
53 GIANNOLO Valerio FRANKFURTER TV 1860  GER 
54 TRNKA Ondřej SL.LITOMĚŘICE  CZE 
55 VON SONNTAG Julius FECHTCLUB LEIPZIG  GER 
56 KOSTEČKA Matyáš SL.LITOMĚŘICE  CZE 
57 PAVLÍČEK Štěpán S.S.UH.HRAD.  CZE 
58 TICHÝ Josef SL.LITOMĚŘICE  CZE 
59 SKALA Tadeáš D.PRAHA  CZE 
60 ŠPINAR Herbert SC PRAHA  CZE 
61 JIRUŠKA Matěj LOKO K.VARY  CZE 
62 CHRISTIE Matteo LOKO PLZEŇ  CZE 
63 VEJTASA Maxmilián SC PRAHA  CZE 
64 RAČKOVIČ Jakub LOKO TEPLICE  CZE 
65 GEBHARDT Tobias MEDIZIN BAUTZEN  GER 
66 DAMBUK Timo FECHTCLUB BISCHOFSWERDA  GER 
67 FLÉGL Martin SC PRAHA  CZE 
68 KADEŘÁBEK Filip LOKO TEPLICE  CZE 
69 VONDRÁŠEK Vojtěch USK PRAHA  CZE 
70 DUCHEČEK Tomáš SC PRAHA  CZE 
71 NETROUFAL Marek SC PRAHA  CZE 
72 HAVLÍN Jakub SC PRAHA  CZE 
73 HORNÝ Matyáš USK PRAHA  CZE 
74 HLADŮVKA Filip SC PRAHA  CZE 
75 HOLAJ Matěj LOKO TEPLICE  CZE 
76 VONDRÁŠEK Matěj USK PRAHA  CZE 
77 KOŠŤÁL Kryštof SC PRAHA  CZE 
78 DOLEJŠ Viktor ŠERM LIBEREC  CZE 
79 RZOUNEK Kristian LOKO K.VARY  CZE 
80 KOUREK Vojtěch SC PRAHA  CZE 
81 ZETHNER Adam USK PRAHA  CZE 
82 TIKAL René SC PRAHA  CZE 
83 LINHART Lukáš SC PRAHA  CZE 
84 DOBIÁŠ Petr USK PRAHA  CZE 
85 VOJÁČEK Kryštof ŠERM LIBEREC  CZE 
86T VRÁBLÍK Milan LOKO PLZEŇ  CZE 
86T HRTÁNEK Patrik SC PRAHA  CZE 
88 SOUČEK David LOKO TEPLICE  CZE 
89 SVOBODA Jakub SC PRAHA  CZE 
90 SKALA Šimon SC PRAHA  CZE 
91 PAVLÍČEK Martin S.S.UH.HRAD.  CZE 
92 NOVÁK Jakub SC PRAHA  CZE 
93 SKALA Ondřej SC PRAHA  CZE 
94 KROGNER Václav LOKO TEPLICE  CZE